Pethő Kincső

petho kincsoTánctörténet, Társastánc, Színpadi tánc, Színészmesterség

Végzettség:Színész-táncművész, táncpedagógus: moderntánc, társastánc és tánctörténet  szakirányok

Fogadó óra: előzetes megbeszélés szerint

Munkakörhöz kapcsolódó tanulmányok:

• Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskola: angol nyelvtanár
  • Magyar Színész Kamara: színész diploma
  • Magyar Táncművészeti Főiskola: Társastánc és Moderntánc táncpedagógus
  • Magyar Táncművészeti Főiskola:mesterképző szak, tánctörténet szakirány
  • Indiai Táncoktató végzettség

Szakmai tapasztalat:

A táncművészettel nyolc éves kora óta áll kapcsolatban. A Savaria Társastánc Együttes formációs csapatának tagja volt nemzetközi és hazai versenyeken, versenytáncosként a legmagasabb, S osztályig táncolt. Ezután ösztöndíjjal tanult Brightonban, Angliában, ahol modern tánctechnikákat tanult. Hazatérve színházi képzése után színészdiplomát szerzett, számos színházi produkció színész-táncművészeként lép fel a mai napig. Színházai között szerepel többek között a Madách Színház, a Közép-Európa Táncszínház, a Karinthy Színház és a Nemzeti Táncszínház is. Jelenleg az Apolló Színház (próza), a Magyar Mozdulatművészeti Társulat (orkesztika) és a Sivasakti Kalánanda Táncszínház (indiai klasszikus tánc) aktív művésze.

Díjak, elismerések:

• 1994: Országos Bajnok A osztály, közönségdíj
  • 2013: Mi ketten vagyunk – táncduó (közönségdíj a 15. Szóló-Duó Fesztiválon, Budapest; koreográfus: Szamosi Judit)